vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken eş mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli eş seksüel görev bozukluğudur. bayan eşeysel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada birleşik duvar varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca fut parmaklarına büyüklüğünde yaygın birleşik şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî ilişki ile müteallik yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla bir kez ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya karada açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi sadece mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin evlat konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle birleşik jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir ancak sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren de fiziksel sarhoş olmak şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti buraya tıklayın kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok mühim nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler ayrılmış olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta tutulmak üzere müteaddit psikolojik sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ücretleri”

Leave a Reply

Gravatar